Bursa Baskılı Ürünler Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

Dijital baskı kavramı son zamanlarda geniş bir piyasasının bulunmasından dolayı ürünlerin içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Herhangi bir görsel ya da metnin farklı materyaller üzerine basılması işlemi olarak gerçekleşmektedir. Pek çok baskı tekniği olsa da son zamanlarda bu yöntem fazlasıyla tercih edilmektedir. Genel olarak küçük sayıdaki işler için tercih edilmesinin yanı sıra daha maliyetli ve hızlı bir teknik olarak değerlendirilmektedir.

Dijital baskıların diğer baskı teknikleriyle kıyaslanmasıyla beraber pek çok farkın geliştiği görülebilecektir. Ancak son derecede etkili ve istenen şartları sağlayabilecek biçimde yer alması da ön planda kalmasını destekleyecektir. Özellikle ofset baskıyla sık sık kıyaslanmasından dolayı bu baskı yöntemi hakkında pek çok sorunun oluşması halini geliştirecektir.

Ofset Baskı ile Dijital Baskı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ofset baskı ile dijital baskı kıyaslandığında en büyük fark olarak baskı kalıplarının değiştirilmesi işlemlerinin dijital faaliyetlerde gerçekleşmiyor olmasıdır. Ofset baskı yapan makinelerin kalıpları sürekli olarak değiştirilmekte olup, bu işlemlerin geneli de manuel olarak gerçekleştirilmektedir. Bundan dolayı da ofset baskı süreci dijital baskıya kıyasla daha uzun bir dönemde gerçekleşecektir. Öte yandan dijital baskılarda daha uygun sonuçları elde edebilmek mümkün olacaktır.

Ofset baskı işlemleri, dijital baskıya göre daha uygun fiyatlıdır. Bunun temel nedeni de tek bir seferde ciddi rakamlarda baskı işlemini gerçekleştiriyor olmasıdır.

Ofset baskı içerisinde farklı farklı kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bundan ötürü dijital baskıya göre daha fazla atık barındıran bir işlem olarak görülmektedir. Dijital baskı işlemlerine dair süreçler sürekli olarak değişeceğinden dolayı daha çok baskı ürünleri için uygun olduğu ifade edilebilmekte olan bir konudur.

Hızlı bir reklam kampanyasını hayata geçirmek ve zamanın kısıtlı olması durumunda ofset baskı yerine dijital baskıyı seçmek genel itibarıyla avantaj sağlayacaktır. Ancak dijital baskı içerisinde basım adedine bağlı olarak maliyetin de yükseleceğini bilmek gerekecektir.

Dijital Baskının Avantajları

Dijital baskı, kullanıcılarına pek çok konuda avantaj sağlamaktadır. Ancak tercih yapmadan önce dezavantajlarının da bilincinde olmak gerekecektir. Baskı türü, baskı adedi, kalite, tasarım esnekliği gibi konularda her zaman en uygun şartları içerebilmektedir. Bunun dışında daha farklı unsurlar dahilinde de dijital baskı daha etkin bir seçim sürecine girmektedir.

  • Baskı yapılan adet sayısının az olması durumunda
  • Zaman kısıtlamasının bulunduğu hallerde
  • Kalitenin hıza göre daha önemli olduğu konularda
  • Baskı hızının maliyetten daha önemli olduğu hallerde

Bu tip durumlarda dijital baskı tercih edilebilir. Ancak bu koşulların tam aksini düşünen kişilerin düşük maliyetli ve uzun süreli olarak sonuç sağlayabilecek olan ofset baskılara yönelmeleri gerektiği ifade edilmektedir.

Reklamverse kapsamında ofset ve dijital baskı faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinden önce ürün ve adet türleri göz önünde mutlaka barındırılacaktır. Ancak kalite ve hız da diğer önemsenen konular arasında yer alacaktır. Müşterilerin daha kaliteli ve uygun fiyatlı seçim yapmaları halinde ofset baskıya yönlendirilmesi söz konusu olacaktır. Kaliteli, hızlı ve biraz daha maliyetli olması istenmesi halinde de dijital baskı tercih edilmelidir. Bu sayede istenen sayıda ve hızda baskı işlemleri Reklamverse bünyesinde devamlı olarak gelişebilecektir.

Bursa baskılı ürünler

Çözümlerimiz için iletişime geçin