Bursa Dijital Reklam Hizmeti Hakkında Tüm Bilinmeyenler

Reklamcılık faaliyetleri son derecede eskiye dayanan bir kavram olsa da geleneksel metotlar kendilerini zaman zaman devre dışı bırakmaya başladığı bir dönemde olduğumuzu söylenebiliriz. Reklamverse olarak tüm reklam çeşitleri konusunda etkin bir hizmet versek de aynı zamanda da dijital reklam faaliyetlerinde de oldukça yeterli bir faaliyet içerisine girmekteyiz.

Dijital reklamlarla beraber internet dünyasına firmaların dahil olması son derecede kolay olacaktır. İnternet bağlantısı olan mobil uygulamalar ve bilgisayar uygulamalarının yanı sıra internet sitelerine dayalı olarak faaliyetler gerçekleşebilecektir. Bu sayede firmaların daha fazla müşteri çekmesi ve onlar tarafından benimsenmesi gibi konuları ortaya koyma konusunda da oldukça etkin bir yer tutacağı görülebilmektedir.

Dijital reklam kavramı, teknolojinin ve internetin son derecede gelişmesinden dolayı popüler bir halde bulunmaktadır. Dünyanın hızlı bir biçimde değişmesi ve zamanın farklı bir boyut almasına bağlı olarak reklam faaliyetlerinde de değişimler ortaya çıkmaktadır. Kişilerin internet ortamında daha fazla zaman geçirmesine bağlı olarak da reklamlara daha basit bir biçimde ulaşma hali devamlı olarak görülebilmektedir.

Dijital Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Dijital pazarlama faaliyetleri doğrultusunda firmaların ürün ve hizmetlerini sanal aleme aktarmaları ve burada tanıtabilmesi mümkün olacaktır. 90lı yıllardan beridir dijital dünyaya olan alaka gün geçtikçe arttığından dolayı bu hususta dijital reklam faaliyetleri de yavaş yavaş kendini göstermeye başlamıştır. İnternet üzerinden her bir firmanın hizmetlerine ulaşılabilir bir hale gelmiştir.

Dijital pazarlama, eski yöntemlere göre daha geniş kitlelere daha kısa süre içerisinde ulaşmayı temel almaktadır. Herhangi bir aracıdan yararlanmadan direkt olarak müşteriye yönelmeyi destekleyen bir konu olarak değerlendirilmektedir. Dijital pazarlama işlemleriyle beraber reklamlarda da aynı tip bir gelişim söz konusu olmaktadır. Bu tip bir pazarlama metodunun hayatımıza girmesine bağlı olarak dijital reklamcılık alanında da yeni işleyişler ortaya çıkmıştır. Dijital reklam çeşitleri çok farklı tiplerde kendini gösterebilecek ve genel olarak istenen şartları karşılayabilecek düzeyde olacaktır.

 • PPC reklam modeli
 • SEO
 • SEM
 • Remarketing reklam modeli
 • Native reklam modeli
 • Sosyal medya reklam modeli
 • Banner reklam modeli
 • Video reklam modeli
 • Influencer reklam modeli
 • Mobil reklamlar
 • E-posta reklamları

Dijital Reklamlara Influencer Etkisi

Dijital pazarlama konusunda tanınmış ve geniş kitlelere hitap eden kişilerden yararlanılabilir. Fikir sahibi ve fenomen olarak değerlendirilen bu kişilerin dijital reklam konusunda tercih edildiği yaygın olarak ortaya çıkabilmektedir. Son derecede etkili bir reklam modeli olarak da adlandırılmaktadır.

Influencer odaklı olarak reklam faaliyetlerinin sürdürülmesi son yıllarda fazlasıyla revaçta olan uygulamalar arasında yer almaktadır. En etkili yöntemlerden bir tanesi olduğundan dolayı büyük markaların dahi bu şekilde hareket ettikleri görülebilmektedir.

Influencer olarak adlandırılan kişiler herhangi bir ülkede ya da Dünya genelinde tanınan kişiler olarak tabir edilebilmektedirler. Bu kişileri öne çıkaran var olan sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayıları olarak bilinmektedir. Bu kişilerden yararlanmak suretiyle influencer reklam modeliyle beraber daha az masraflı ve daha kolay bir biçimde erişilebilecek türde de bulunmaktadır. Bundan dolayı da reklam konusunda dijital faaliyetlerde en cazip şartları içerebilecek biçimde yer alması da ön planda kalmasını sağlayabilecektir.

Bursa dijital reklam

Çözümlerimiz için iletişime geçin