Bursa Fotoğraf ve Video Prodüksiyon Hakkında Tüm Bilinmeyenler

Görsel medya, özellikle son zamanlarda tercih edilen metotları içerisinde barındırmaktadır. Reklam faaliyetleri içerisinde kullanılmak üzere bundan dolayı video ve fotoğraf odaklı olarak hareket edildiği de görülebilmekte olan bir durumdur. Video prodüksiyon ve fotoğraf prodüksiyon gibi konular doğrultusunda da öne çıkan bir firma olan Reklamverse, son derecede etkin bir yerde bulunmaktadır. Bu işlemler farklı aşamalarda bulunmakta olup, öte yandan da her bir aşamanın ciddi ve titiz bir çalışmayla yürütülmesi son derecede önemlidir. Reklamverse bünyesinde yer alan başarılı ekipler sayesinde tamamen etkin şartlar altında istenen sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu konuda üç farklı aşamanın öne çıktığı görülebilecektir.

  1. Pre-prodüksiyon
  2. Prodüksiyon
  3. Post prodüksiyon

Pre-Prodüksiyon

Video ve fotoğraf prodüksiyon işlemleri için ilk olarak yapım aşaması ele alınacaktır. Yapılacak olan ürünlerin kullanım alanları, nerede yayınlanacağı ve hedef kitlesi gibi detaylar doğrultusunda hareket edilmesi gerektiği her zaman ifade edilecek bir konu olacaktır. Reklamverse olarak gerçekleştirilecek olan bu çalışmalar genelinde firmaların isteklerini de her zaman baz alan bir tutum içerisine girmekteyiz. Genel olarak tanıtım amaçlı olarak gerçekleştirilen bu çekimler doğrultusunda aynı zamanda da reklam filmleri ve eğitim filmlerine odaklı olarak da hareket etmekteyiz. Senaryo yazımı, oyuncu belirleme ve ekip seçimi gibi konularda da bu aşamada faaliyet gösteren bir konumda bulunmaktayız.

Prodüksiyon

Prodüksiyon aşamasında da firmalara yapılacak olan çekimlere dayalı olarak hareket edilecektir. Ön çalışma sürecinden ardından işin eyleme dökülmesi evresi olarak tabir edilmektedir. Aynı zamanda da seslendirme ve altyapı müzikleri gibi konular da bu aşamada değerlendirilmektedir.

Prodüksiyon evresinde her zaman çekimlerin en üst kalitede gerçekleştirilmesi gerektiği belirtilmektedir. Sadece görüntü araçları değil aynı zamanda da ses ve ışık ekipmanları da aynı kusursuz etkiyi içinde barındırmaktadır. Bu planlamalar doğrultusunda mekan seçimi de pre-prodüksiyon içerisinde seçileceğinden dolayı en uygun mekanlarda fotoğraf ve video çekim işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerektiği belirtilmektedir. Genel itibarıyla Reklamverse içerisinde bu yönde bir işleyiş ortaya çıkan bir konu olmaktadır.

Post Prodüksiyon

Fotoğraf ve video prodüksiyon için son aşama olarak adlandırılmaktadır. Bu evrede çekimleri tamamlanan unsurların kurgu, montaj, ses, düzenleme, görsek efektler, animasyonlar ve kapak gibi tasarımlar da ortaya çıkarılmalıdır. Bu sayede daha fazla ilgi çeken ve kusursuz olan bir tanıtım faaliyetini harekete geçirmeye uygun bir halde bulunacaktır.

Post prodüksiyon işlemlerinden sonraki süre zarfında reklamların televizyon, dijital mecra ve sosyal medyada yayınlanması gibi bir durum ortaya çıkacaktır. Ancak bu tip hizmetleri sağlayacak olan reklam ajanslarını doğru bir biçimde çekmek de bir hayli önemlidir.

Reklamverse içerisinde özgün ve modern fikirlerin yanı sıra amaca uygun çekimler her zaman gerçekleştirilecektir. Bu konuda firmalarında fikirleri değerlendirilmeye alınacak olup, hedef kitleye en uygun şekilde ulaşmaları gibi bir durum da ortaya çıkacaktır. Yüksek kaliteli video ve fotoğraf prodüksiyon hizmetlerinden yararlanmak isteyenler için son derecede uygun bir halde bulunan bir mecra olarak da değerlendirilebilmektedir. İstenen konsepte sahip ve uygun şartları barındıran bir sonuca ulaşmak için oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Bursa fotoğraf ve video prodüksiyon

Çözümlerimiz için iletişime geçin